Czym jest PreKurs?

Trening z psem jest jak przepis kucharski, najpierw masz rozpisane składniki co do grama, a pewnego dnia robisz to na oko!

Na pomysł tego kursu wpadłam przy trzeciej edycji kursu trenerskiego ProCanine.

Okazało się, że nie każdy kto przyszedł na kurs trenerski, chciał pracować w tym zawodzie, a bardziej zależało im na poprawieniu swoich umiejętności pracy z psem.

Ale była też druga strona medalu. Osoby, które przyszły na kurs potrzebowały więcej pracy nad fundamentami swojego warsztatu.

Podstawą PreKursu jest uporządkowaniem tego co wiesz. Zdecydowanie celuję do osób, które już mają doświadczenie.

Masz już ukończone jakieś podstawowe kursy, zebraną wiedzę z kursów online, gdzieś z tutoriali i cała ta zbieranina nie pasuje Ci to tego PRZEPISU kucharskiego. 

I ten kurs ma pozwolić Ci wrócić do podstaw, szlifowania motoryki swojego ciała, a w rezultacie zbudować swoją własną szafkę z narzędziami.

Zobacz co mówią uczestniczki o tym kursie

“Odkąd w czeluściach internetu natrafiłam na BavariaTeam, wiedziałam, że jest to to czego szukam. Po uczestnictwie w wielu webinarach i szkoleniach przyszła myśl o zrobieniu PreKursu. Zastanawiałam się nad tym trochę, ale z perspektywy czasu była to najlepsza decyzja jaką podjęłam patrząc na moją relację z psem.

Oprócz dużej dawki wiedzy teoretycznej – zarówno podczas spotkań online jak i wcześniej dostępnej na platformie, to ćwiczenia praktyczne pod czujnym okiem Gosi pozwoliły mi spiąć wszystko w całość !!

Zrozumiałam nie tylko siebie czy swoją motorykę, ale PreKurs nauczyły mnie także eliminować błędy i efektywniej pracować ze swoim psem. Dowiedziałam się również w jaki sposób lubi pracować mój pies, jakie ćwiczenia stosować, aby pozbyć się frustracji z treningu oraz co mi komunikuje pies, kiedy wspólnie ćwiczymy .

Indywidualne podejście do każdego uczestniczącego w PreKursie psiaka sprawia, że uczymy się treningu, który jest przyjemnością, z której obie strony wynoszą bardzo dużo !

Więc jeśli jest tu ktoś, kto zastanawia się czy iść na PreKurs to ja z całego serca zachęcam!

Wiedza i doświadczenie zdobyte na PreKursie dają nie tylko ogromną motywację do dalszych działań, ale przede wszystkim satysfakcję z realnych efektów tej pracy.

Naprawdę warto!”

Screenshot_20221103_123822

Ilona i Basket

Kiedy zapisałam się na Prekurs miałam jednego psa myśliwskiego. Życie z myśliwcem to wyzwanie! Wspaniałe wyzwanie!

Jednakże moje próby treningów czy rożnych zajęć były bardzo nie udolne, nie potrafiłam prawidłowo nagradzać, nie ogarniałem swojego ciała, generalnie to mnie demotywowało do jakielkolwiek pracy.

Prekurs pokazał mi trening i prace z psem zupełnie z innej strony. Nauczyłam się bardzo dużo, jak panować nad ciałem, jak nagradzać, jak funkcjonować z psem w codziennych sytuacjach, jak zachowywać się przy innych nie znanych mi psach, zaczęłam zauważać co psy komunikują między sobą.

Było bardzo dużo ciekawej treści, a zajęcia online pozwoliły mi na pracę we własnym tempie i we własnym zaciszu domowym. To wszystko czego się nauczyłam wykorzystałam aby wychować kolejnego myśliwca. Ta wiedza działa w 100%!

BavariaTeam to najlepszy nauczyciel jakiego miałam, polecam wszystkim bo takiego ogromu wiedzy nie znajdziecie nigdzie!

367660532_335733682217221_5125757777191864677_n

Asia Gaja i Balor

“Dzięki udziałowi w PreKursie naprawiłam to, co psułam w treningu przez 4 lata życia z moim psem 🙂 podczas jego trwania zdarzyło mi się coś psuć wielokrotnie ale jestem bogatsza o te doświadczenia 😉 ostatecznie naprawiłam 🙂 bo była przy mnie TRENERKA/ NAUCZYCIELKA – której szukałam od lat 🙂 ! ale najważniejsze jest to, że zachciało mi się pracować z moim psem, bez względu na sukcesy czy porażki, trening to zabawa przede wszystkim i fantastyczne spędzanie wspólnie czasu, uczenie się siebie nawzajem, trening uważności! co absolutnie pomaga w codziennym życiu z psem, POLECAM!”

IMG_20230526_224807

Natalia i Fel

Gosię z BavariaTeam poznałam na warsztatach tropienia użytkowego. Byłam wtedy początkującym przewodnikiem psa myśliwskiego. Po drodze wpadło jeszcze kilka kursów, aż padło hasło: robię „PreKurs”. Dołączyłam no i działo się !

Mózg parował! Intensywnie, rzeczowo ale i z dobrym humorem przekazany pakiet wiedzy, który jednocześnie przerobiłyśmy w praktyce.

Całość dostosowana do danego przewodnika i tego na jakim etapie „bycia” z psem się znajduje. Bez presji i z troską o dobrostan naszych psów.

Co mi dał ten kurs ? Poczucie większej świadomości, uważności ale tez zadowolenia z najmniejszych nawet sukcesów, nawet jeżeli nie przychodzą łatwo. Pokazał mi jak wiele zależy ode mnie, tego co komunikuje psu moim ciałem czy drobnym gestem.

Polecam każdemu, mega rozwijające i inspirujące doświadczenie, po którym chce się tylko więcej!

Szhila

Iwona Drago i Szila

Czy to dla Ciebie?

Dla kogo przygotowałam ten kurs?

 • masz już podstawowe doświadczenie
 • był_ś na kursach
 • robił_ś kursy online
 • pracował_ś wg internetowych tutoriali
 • chcesz uporządkować wiedzę
 • chcesz pracować moimi metodami
 • chcesz umieć pracować z psem mimo wszędobylskich bodźców
 • wiesz, że pies nie musi być grzeczny
 • inwestujesz w swój rozwój
 • kręci Cię wiedza psychologiczna
 • zauważasz, że pies zmienił Ci postrzeganie świata
 • chcesz mieć praktykę i samodzielnie dobierać metody do swojego psa i danej sytuacji
 • planujesz uczestniczenie w kursie trenerskim ProCanine
 • planujesz uczestniczenie w kursie przewodnika psa tropiącego MAE

"mój pierwszy trener"

“przekonywał mnie, że pies MUSI zawarować nawet zimą, nawet w miejscu, w którym nie chce! Miałam być konsekwentna, mój pies miał być posłuszny i zawsze robić to co ja chcę.

Ale ja nie wierzę w absolutną posłuszność i nie chcę, aby mój pies kładł się na śniegu gołym brzuchem”

Czy to dla Ciebie?

Dla kogo na pewno nie jest ten kurs?

 • jeszcze jesteś na początku drogi
 • nie bierzesz udziału w żadnych kursach, ani wcześniej nie pracował_ś z psem
 • preferujesz metody przemocowe
 • wiesz już wszystko o szkoleniu psów
 • nie jesteś otwart_ na niekonwencjonalne metody pracy
 • uważasz, że pies powinien być zawsze grzeczny i posłuszny
 • nie interesuje Cię samorozwój

“Psy przychodzą do nas po coś, aby coś nam pokazać, wskazać czas na zmianę. A czy Ty już jesteś gotowa?”

- Małgorzata Woźniak

Masz takie coś, że

 • no już coś umiesz, ale wychodzisz na spacer i znowu pies naszczekał na innego
 • nie wiesz co zrobić gdy Twój pies podbiega do innych
 • nie chcesz używać klikera, bo to pobudza psa
 • pies nie może odkleić się od Twojej kieszeni
 • pies ma relację z Twoją saszetka, a nie z Tobą
 • pies Cię nie słyszy na spacerze w parku, w lesie, ani wokół bloku
 • mówisz mu SIAD, a on jakby pierwszy raz słyszał

Jaki jest zakres kursu?

Podstawy pracy z psem

Naprowadzanie

Ta metoda pracy z psem jest najpopularniejsza, przez co często wykonywana w taki sposób, że pies ‚bez smaczka’ nic nie zrobi, podgryza palce, ale też nie rozumie hasła słownego.

Ze mną nauczysz się jak poprawnie pracować z naprowadzaniem, kiedy wycofać smaczek i jak nauczyć psa reagowania na sygnał słowny.

Autokontrola

Nauczysz się najważniejszej umiejętności psa czyli kontrolowaniem się przy bodźcu, bez żadnych haseł, linek, obroży etc.

Przydatne do pracy z przywołaniem, pracy w odległości i zmniejszeniu frustracji w treningu.


Kształtowanie

Kształtuj bez błędów, bez frustracji i zgodnie z zasadami trójkąta stresu. Kształtowanie to zbliżanie się do zachowania, za pomocą klikera, który mówi: dobrze robisz!

Nauczysz się pracować klikerem bez pobudzenia psa, przyjrzysz się swojej motoryce podczas nagradzania, ale też ulepszymy Twój timing

Przedłużanie zachowań

Największa trudność zaznaczania w detekcji czy zamrażania w treningu medycznym to… przedłużanie zachowania.

A to składowe nagradzania, motoryki, dbania o emocje swoje jak i psa i doskonałego timingu.

Tego też się nauczysz!Wyłapywanie

To najprostsza metoda pracy z psem, bo pies już prezentuje Ci daną czynność, a Ty musisz to tylko nazwać. 

Mi si przydaje wyłapywanie podczas przywołania – nauczę Cię tego!

Co wzmacnia, co karze

Wiedzy teoretycznej nigdy nie za wiele, tu opowiem o podstawach uczenia się, pracy instrumentalnej i klasycznej, ale też na przykładach zobaczymy jak można ukarać psa, bez takiego zamiaru i czym tak naprawdę jest szkolenie pozytywne.

Praca w trójkącie stresu

Frustracja, sapanie, szczekanie, podgryzanie bardzo często pojawiają się w treningu gdy jest za dużo presji w treningu.Alenie tylko każdy z nas podczas sesji pracuje w swoim trójkącie stresu – ja jako trenerka, Ty jako opiekunka i PIES. Tu nauczysz się jak pracować zarówno z psem jak i sobą, aby tego stresu było jak najmniej.

Komunikacja i emocje

Gdy spotykasz kogoś na swojej drodze od razu czujesz czy ta znajomość zagra czy też nie.

Podobnie jest z psami, chociaż psy dążą za wszelką cenę do peace, love&understanding.

PreKurs to przede wszystkim szlifowanie umiejętności, ale po co Ci umiejętności nauczenia psa rezygnacji, gdy nie wiesz co mówi mu drugi pies?

Właśnie tego uczę na PreKursie.

Słownik treningowy

Cały PreKurs poświęcimy na analizę tego co mówimy do psa, co mu pokazujemy ciałem, kończynami i co tak naprawdę znaczą hasła dla psa.

Bo czy SIAD to siadanie, czy odejście do Ciebie i siadanie przed Tobą?

Samoregulacja i koregulacja

Codzienne życie z psem, to dla mnie jedna wielka koregualacja. Zatem popracujemy z Twoją samoregulacją i wspólną koregulacją, aby Wasze spacery były miej reaktywne, aby Twój pies CIę słyszał lepiej, ale co najważniejsze rozwijał swoje kompetencje społeczne.

Wybierz swoją wersję

Cennik

PLN

/366 dni

PLN

3270

/366 dni

Chcesz indywidualny plan ratalny?

Nazywam się Małgorzata Woźniak i wspieram opiekunów psów w ich codziennym życiu z psami, ale też od kilku lat ułatwiam Wa przejście od Pańci do Trenerki.

Kliknij i posłuchaj w moim podkaście jak to się stało, że zeszłam na psy:)

Najczęściej zadawane pytania

Oczywiście, że tak! Napisz do mnie maila: gosiabavaria@gmail.com i rozłożymy płatność na raty.

Tak! Po zakupie napisz do mnie maila z danymi swojej firmy.

Pamiętaj, że mieszkam w Czechach i moja firma jest zarejestrowana w Czechach i nie jestem płatnikiem VAT.

Nadal możesz uczestniczyć w zajęciach, jednak ćwiczenia podsyłasz poźniej w formie wideo.

Dostęp do kursu i zadań masz przez 366 dni.

Tak! Jeśli chcesz iść dalej w kierunku kursu trenerskiego czy kursu przewodnika pa tropiącego to zdajesz egzamin teoretyczny z zakresu prekursu, ale też oddajesz pracę dyplomową w formie wideo z Twojego treningu z psem.

Tak! Po zdanych egzaminach otrzymujesz ode mnie dyplom i w zależności od tego jakie masz dalsze plany możesz przyjść do mnie na kursy w ciągu roku od ukończenia prekursu.

Jeśli planujesz przyjść do mnie na kurs trenerski ProCanine lub kurs przewodnika psa tropiącego to pomimo Twoje poprzedniego doświadczenia zapraszam na prekurs. Chciałabym, abyśmy pracowali podobnymi metodami i wg mojej filozofii.

Masz jeszcze jakieś pytania?