Skrzynka z narzędziami dla naszego psa

with Brak komentarzy

Trening psa to budowanie jego pewności siebie i umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach i roboczo nazywam to kolekcjonowaniem narzędzi w swojej skrzynce życia.

Psy potrzebują niezbędnych narzędzi, aby lepiej się komunikować i żyć w naszym świecie. Zachowania jakie pokazuję to są ICH NARZĘDZIA.
Jak czegoś uczysz swojego psa, to ta skrzynka “rozwija się”, a pies inaczej reaguje na spotykanych ludzi czy zwierzęta. 
Zobacz, że niektóre z tych zachowań są INSTYNKTOWNE – pies np żuje czy podgryza np zabawkę czy podczas spaceru bierze w pysk patyk i tak radzi sobie z pobudzeniem czy stresem.
Pies nie radzi sobie w świecie ludzi, poruszających się pojazdów i dźwiękach świata – daj mu więcej narzędzi!


Ucz go np dotykania dłoni, stania, domyślnego siadu czy rezygnacji z bodźca, a sam/a będziesz mieć więcej umiejętności współpracy ze swoim psem.


Ja zawsze stawiam na rozwój. Przede wszystkim mój, aby mieć też swoje narzędzia do pomagania innym osobom z psami, ale też lubię patrzeć jak moje psy czy psy klientów wykorzystują nowe zachowania w codziennym radzeniu sobie z przeciwnościami.


O tym co fajne dla psa, a co raczej nie, ale też jak pomagać psu w trudnych sytuacjach opowiadam na kursach i webinarach. W grupie subskrypcyjnej EKIPA znajdziesz dziesiątki webinarów i lajwów, z których wiedzy możesz skorzystać już dzisiaj.
Link do zapisów znajdziesz TU: Platforma kursowa EKIPA

Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.