Skrzynka z narzędziami dla naszego psa

with Brak komentarzy

Trening psa to budowanie jego pewności siebie i umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach i roboczo nazywam to kolekcjonowaniem narzędzi w swojej skrzynce życia.

Psy potrzebują niezbędnych narzędzi, aby lepiej się komunikować i żyć w naszym świecie. Zachowania jakie pokazuję to są ICH NARZĘDZIA.
Jak czegoś uczysz swojego psa, to ta skrzynka “rozwija się”, a pies inaczej reaguje na spotykanych ludzi czy zwierzęta. 
Zobacz, że niektóre z tych zachowań są INSTYNKTOWNE – pies np żuje czy podgryza np zabawkę czy podczas spaceru bierze w pysk patyk i tak radzi sobie z pobudzeniem czy stresem.
Pies nie radzi sobie w świecie ludzi, poruszających się pojazdów i dźwiękach świata – daj mu więcej narzędzi!


Ucz go np dotykania dłoni, stania, domyślnego siadu czy rezygnacji z bodźca, a sam/a będziesz mieć więcej umiejętności współpracy ze swoim psem.


Ja zawsze stawiam na rozwój. Przede wszystkim mój, aby mieć też swoje narzędzia do pomagania innym osobom z psami, ale też lubię patrzeć jak moje psy czy psy klientów wykorzystują nowe zachowania w codziennym radzeniu sobie z przeciwnościami.


O tym co fajne dla psa, a co raczej nie, ale też jak pomagać psu w trudnych sytuacjach opowiadam na kursach i webinarach. W grupie subskrypcyjnej EKIPA znajdziesz dziesiątki webinarów i lajwów, z których wiedzy możesz skorzystać już dzisiaj.
Link do zapisów znajdziesz TU: Platforma kursowa EKIPA